starostlivost 2

Starostlivosť o tetovanie

Pre dobrý výsledný efekt je starostlivosť o tetovania rovnako dôležitá ako samotné tetovanie. Pre správne a úplné vyhojenie stačí dodržiavať niekoľko jednoduchých krokov a zásad.

Deň pred tetovaním

Pred samotným zákrokom je vhodné nachystať si

  • čisté posteľné obliečky, uteráky a priedušné bavlnené oblečenie (nebude sa ti chcieť keď prídeš domov z tetovania).
  • nepiť alkohol, nefajčiť a ísť spať včas by malo byť samozrejmosťou.
  • Taktiež je fajn obliecť si na zákrok oblečenie tmavšej farby / staršie pretože ho môžme žial zašpiniť a mám odskúšané že tetovacia farba sa perie naozaj velmi zle resp sa neperie (preto mám šatník ako z pohrebu)  🙂
  • Ak máš akúkovlek diétu odignoruj ju a najedz sa deň vopred normálne
  • Darčekový poukaz (ak dajaký máš)
  • Na tetovanie je potrebné dostaviť sa včas a sýty (dbaj na časovú rezervu ako je parking, upchaté mesto ráno atd)
  • Vezmi si so sebou sladený nápoj či čokoládu (cukor pomôže doplniť energiu ktorú organizmus spotrebuje pri vyrovnávaní sa s bolesťou).

Deň tetovania

  • ak sa bojíš tak mi to povedz urobím svoje max aby si sa nebál 🙂
  • ak máš alergie povedz mi aby sme sa nebáli obaja 🙂
  • prosím neboj sa ma ak chceš poradiť / máš otázky pýtaj sa

Po tetovaní

Po zákroku odporúčam nechať si náplasť na tetovaní ešte nasledujúcich 24-48 hodín. Je bežným javom že sa pod fóliou nazbiera aj kúsok farby a krvi môže tak skreslovať výzor samotného tetovania. Nemusíš mať obavy, tetovanie sa nerozlieva ani nerozpíja, pracuje iba ako akákolvek iná rana a po odlepení a vyhojení nadobudne pôvodný vzhlad 🙂

Ak by sa nešťastnou náhodou fólia odlepila (sama od seba nie tvojou nedočkavosťou a zvedavosťou 🙂 ) o niečo skôr nevadí, jediné čo sa zmení bude to že bude nutné ošetrovať ho samostatne o niečo skôr. Je dôležité nenechávať si tetovanie prelepené dlhšie ako 48h rovnako si ho už následne nepreliepať.

Po odstránení tetovanie jemne umy antibakteriálnym mydlom a šetrne (nešúchať iba jemne pritlačiť) osuš čistým uterákom. Umyté tetovanie nechaj zaschnúť. Po pár minútach sa môžu objaviť jemné kvapôčky plazmy, tie šetrne odstráň čistým uterákom alebo papierovou utierkou.

Nasledujúce dni

Od 3. dňa (ak som ťa tetovala dajme tomu v pondelok tak vo štvrtok) začni tetovanie natierať  (popri umývaní ráno a večer) tenkou vrstvou krému Bepanthen (cca vrstva make upu pri pánoch vrstva opalovacieho krému 🙂 ) Ošetrené miesto by nemalo byť suché, avšak ani príliš pokryté krémom — pokožka potrebuje naďalej dýchať, aby sa mohla hojiť.

Podla možnosti  nechaj tetovanie nezakryté aby dýchalo. Môže sa stať, že sa oblečenie prilepí na tetovanie. V takom prípade postihnuté miesto jemne namoč vlažnou vodou a opatrne oddeľte od pokožky. Oblečenie nestrhávaj. Po odstránení osuš. 

Šupanie

Za niekoľko dní (3—7, v závislosti od veľkosti tetovania a toho, ako rýchlo sa ti hoja rany) sa ti začne vrchná vrstva pokožky odlupovať. Pokožka bude obsahovať tetovací pigment. Netreba sa znepokojovať, neznamená to vypadanie farby, je to bežná súčasť hojenia. Tetované miesto neškrab, dotýkaj sa ho iba čistými rukami a suchú pokožku nestrhávaj, ale ju nechaj samovoľne odpadnúť. Pokiaľ by sa ti tetovanie zdalo suché, pokojne tetovanie natieraj aj viackrát ako trikrát do dňa, a to až po úplné obnovenie pokožky.

Počas procesu hojenia neodporúčam na tetované miesto nanášať hojivé antibiotické krémy typu framykoin, nakoľko môžu spôsobiť nadmerné výpadky pigmentu a paradoxne aj predĺžiť dobu hojenia.

Počas celého procesu hojenia sa vyhýbaj nadmerného požívaniu alkoholu, cigariet a drôg – majú negatívny vplyv na hojenie a spomaľujú proces regenerácie buniek. Rovnako nenamáhaj tetovanie nadmerným pohybom, vyhýbaj sa prachu, dymu, kúpaliskám, saunám, soláriu a priamemu slnku. UV lúče majú vplyv na pigment aj roky po zahojení tetovania – tetovanie je na celý život, chráň jeho farebnú a tónovú stálosť prípravkami s vysokým ochranným faktorom (SPF 50 a viac).

Po vyhojení

Môže sa stať že telo nevyhojí úplne všetky miesta na tetovaní úplne dokonale a bude potrebné aby sme sa ešte raz stretli a opravili vypadané miesta 🙂 Korekcia tetovanie je u mňa vždy v cene. V prípade že by bola potrebná vieme sa dohodnúť na termíne cez facebook / email alebo osobne. Na korekciu sa objednaj maximálne mesiac po vyhojení tetovania. Korekcie po roku, dvoch, troch atď niesú bezplatné.

Ak spanikáriš

Obavy a strach po absolvovaní prvého tetovania z toho že niečo nie je v poriadku alebo niečo pokazíš sú úplne bežné a normálne. Prejdi si v klude všetky vyššie uvedené kroky a mysli na to že prehnaná starostlivosť je určite horšia ako žiadna. Ošetrením 2-3x denne nič nepokazíš. Ak súrne potrebuješ poradiť kontaktuj ma prosím formou sms (aj cez víkend) na čísle 0914 272 549 a viem ti poradiť viacmenej obratom. Prosím aby ma  v tomto prípade kontaktovali výlučne moji klienti  – za prácu iných tatérov nenesiem zodpovednosť a naše rady ako správne tetovanie ošetrovať sa môžu líšiť.  Na hojenie má vplyv vela faktorov ako napr. aj  technika tetovania takže ak som tvoju kerku nevyhotovila ja nie som ani ten správny človek s ktorým by si sa mal/a radiť. Najlepšie je kontaktovať vždy danú osobu a dôverovať mu rovnako ako pri samotnom tetovaní. 

 

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!